Akdeniz Üniversitesi

 

  ako logo

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

               


                       Sosyal Medyada

                        Bizi Takip Edin

                


Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

 


 

15 Nisan 2016 Tarihinde Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi 1. katında 5 salonda, 124 öğrencinin katılımı ile 1. Antalya Kimya Olimpiyatları yapılmıştır.

17 Nisan 2016 Tarihinde  Cam Piramit Düden Salonunda 10. ve 11. sınıflardan başarı sıralamasına göre ilk 6 öğrenci arasında  Kimya Bilgi Yarışması ve ödül töreni yapılmıştır. 

Değerli Antalya'lılar,

2015 yılında Prof.Dr. Aziz SANCAR gibi NOBEL KİMYA ÖDÜLÜ almış değerli bir ​bilim insanınına sahip ​olan ülkemiz vatandaşları olarak KİMYA alanında birikimli gençleri araştırmak- bulmak ve bu gençlerimizin bilimsel ve kariyer hedeflerini yükseltmek üzere tüm dünyada takdir gören bir organizasyon, yani BİLİM OLİMPİYATI düzenleme kararı almış bulunuyoruz. Hem gençleri hem de bizleri teşvik etmek üzere çok değerli öğretmenlerimizi ve eğitim yöneticilerini bu organizasyonu desteklemek ve büyütmek üzere işbirliği yapmaya davet ediyoruz. 

Antalya'da yaşayan tüm hemşehrilerimizin KİMYA OLİMPİYATLARININ geliştirilerek marka haline getirilmesine pozitif bakacakları düşüncesi ile çıkılan bu yolda sponsorluk ve bilgi/birikim/ destek önerilerine açık olduğumuzu belirterek tüm kentimizle kucaklaşıyor, önemsenen her projenin hayata geçme ve yaşama süresinin ideal şekilde olacağını düşünüyoruz.  

G​eleneksel​leşmesini umduğumuz Antalya Kimya Olimpiyatlarının bu yıl 1.cisi yapılmıştır.

Bilimsel gelişmeleri ilgiyle takip eden ve özellikle KİMYA alanındak yeniliklere açık olan öğrenci, öğretmen, araştırmacı ve bilimsever her bireyi çatımız altında toplanmak üzere davet ediyoruz..

Destek veren Antalya'nın üç güzide kurumu Akdeniz Üniversitesi, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesine içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Düzenleme Komitesi adına

Doç.Dr. Memduh Sami TANER

 


 

1. Antalya Kimya Olimpiyatı, ana sınav aşamasının gerçekleştiği saatlerde Prof. Dr. Dursun KOÇER hocamızın sunduğu  ''Bilginin Coğrafyalar Arası Yolculuğu'' isimli konferansımız; öğretmenler, okul yöneticileri ve veliler tarafından büyük ilgi görmüştür. 

ako konferans

 


 


ABD Cincinnati Üniversitesi  Biyokimya Bölümünden

17 yaşında mezun olan  İsmail Günaçar 196 yıllık üniversite tarihinde bilim alanındaki en genç mezun oldu.

Sayfa Özeti: Antalya Kimya Olimpiyatı

Sayfa Açıklaması: ANTALYA KİMYA OLİMPİYATI

Anahtar Kelimeler: